Странице

среда, 30. март 2016.

ПЛАНИРАЈТЕ ОПОРАВАК У НИШКОЈ БАЊИ

Нишка Бања, место за опоравак, а мање за уживање.

Бања се издржава како говоре старији, а то значи колико дана терапија, толико дана мировања код куће после завршених терапија.

О свему везаним за Институт "Радон" из прве руке можете прочитати овде...

Врло битно је да нуде такозване “цхецк уп” програме провере здравља који омогућавају посетиоцима да у зависности од фактора ризика дођу у Нишку Бању на три, пет па и седам дана и испитају своје здравље у потпуности.

Међутим, да погледамо стварности у очи што се тиче неких запажања везаних за Нишку Бању.

Апосолутно је тачна констатација познате новинарке и блогерке Негославе Станојевић, на њеном ФБ профилу, о поподневу проведеном, у Нишкој Бањи и ономе што је запазила.
Са ФБ профила Негославе Станојевић

Чињенице су неспорне, некоме стварно, без обзира што је извршена реконструкција централног шеталишта и стаза у парку испред Стационарна "Радон" није у интересу да Бања функционише у пуном обиму.

Негослава је у потпуности управу што је скренула пажњу на мостић који се налази у парку и који је направљен у току поменуте реконструкције парка.
Фотографије са ФБ профила Милене Петровић

Мора се признати да лепо изгледа, када се погледа уживо, а о његовој функционалности најбоље говори табла са упозорењем које су поставили надлежни из Стационарна"Радон".

Позитивне стране боравка у Нишкој Бањи

Ипак, Нишка Бања има и својих непревазиђених врлина, због којих заслужује пажњу свих оних којима треба опоравак из здравствених разлога.

На првом месту ту желимо навести све оне који су доживели инфаркт.

Институт "Радон" је једина специјализована медицинска установа у Србији која учи пацијенте који су доживели инфаркт, како да наставе свој живот и смање даље ризике од поновног напада.

Што се тиче лековитости блата и воде, за људе млађих и средњих година, као и третмане у Стационару "Зеленгора" то препуштамо свакоме да самостално одлучи.

Међутим, неспорно је да боравак и третмани у Нишкој Бањи изузетно погодују особама трећег доба, а то су ваши родитељи, бабе и деде.

Они су сигурно заслужили, да се опусте у топлој води "Старог купатила", као и терапијама са лековитим блатом, а све уз надзор врхунских стручњака.

Сигурни смо да ваше родитеље, као и оне који су преживели инфаркт, неће интересовати да се пењу преко мостића, нити да лумпују по кафанама, већ ће уживати у природним благодатима лековитости Нишке Бање, као и могућности да науче како активно живети после доживљеног инфаркта.

Нишка Бања омогућава и врло пристојан смештај у домаћој радиности, који је прилагођен платежним могућностима нашег становништва.

Нишка Бања не нуди велике садржаје за проводе, али зато сигурно може помоћи опоравак особама које су доживеле инфаркт, као и благодат не терапије особама трећег доба, односно вашим родитељима, де дама и бакама, а они то сигурно заслужују.

Мисли те о томе.

Сви они су добро дошли у Нишку Бању.

Контактирајте нас



Можемо се потрудити да пронађемо смештај какав вама одговара. 

понедељак, 21. март 2016.

ОЧУВАЊЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Читајући реакцију Удружења РС-Част отаџбине поводом посете Принца Чарлса Србији, а пред обиљежавање 24.марта Почетка НАТО бомбардовања Србије, које је имало несагледиве посљедице по Србе и најављено изрицање пресуде првом Председнику Републике Српске за 24.март 2016. године у Хашком трибуналу, можемо само да осетило оправдају забринутост.

Жалосно је колико су особе који су успели малверзацијама да задобију по врење народа урадили на штету тог народа, а ради додворавања онима које представља принц Чарлс.
Сви народи на Балкану остали су без свог идентитета и достојанства, претварајући се у без личну људску масу.
Обични човек можда ће поново на подручју БиХ да гине, а то никог не забрињава.
Забрињава појединце, али не и оне који имају полуге власти и моћ одлучивања и оне који их својим политичким утицајем контролишу.

Мислимо на власт и опозицију у Републици Српској.

Република Српска је можа угрожена, а на тај начин и Федерација БиХ па тако и комплетна БиХ.
Сви добронамерни и паметни људи потребно је да дигну свој глас против појединаца који покушавају да наметну неке принципе који не одговарају једном од конститутивних народа у БиХ.

Насилно наметање не доноси никакве резултате осим хаоса.

Јуче је на Палама, отворен Студентски дом "РАДОВАН КАРАЏИЋ", формално јер већ је био усељен, а поента није у свечаном, односно званичном отварању већ у откривању плоче са називом Студентског дома на Палама.
Србски народ одужио се и на овај начин свом првом Предсједнику Републике Српске.

Зато сматрамо да Проглас удружења Част отаџбине Република Српска нешто на шта треба обратити пажњу ради опстанка Републике Српске.

субота, 19. март 2016.

Незапосленост-како изаћи из зачараног круга-oEF7HKAmFbDAeNAY

Времена што се тиче посла увек су била слична, посла никад није било, а могао се увек наћи.

Желимо да скренемо пажњу на проблеме који можда многи незапослени или они који нису у могућности да нађу посао имају, а да нису ни свесни тога. 

Постоје неке ситуације и доживљаји који доведу некога да просто није више у моућности да се прилагоди тренутним трендовима и односу међу људима.

Постоје људи у овом случају једна жена, која је увек могла да нађе посао и која се није плашила да у време када нису ни помишљали о креативности буде јако креативна и сналажљива.

Жена изузетно ведрог духа и снажног тенперамента, посвећена хуманом позиву и великом броју интересовања.

Судбина је то све изменила и ево њене кратке приче, зашто више није способна да уради нешто квалитетно.

"Рат и његове страхоте.

Док у соби седим сама, мисли ми се у глави нижу, питам себе зашто сам понекад сетна, а онда ко из ведра неба одговори ми пристижу.
Душа је нежна и крха, осетљива на многе страхоте које узавреле страсти и помрачене свести неких моћника тј. ратови, народу доносе. Суморне сенке и уздрхтало тело сваки пут у мозгу све дубље трагове црта и кад до дна дође , човек онда као тиква пуца. Радити се мора јер то претпостављени траже, а твоје мало дете, не гледа нико. Веле они медицински посао је битан, а за све остало сама се снађи. Остављаш дете старој мајци која због страха не уме ни о себи да брине, а ти се за посао бринути мораш. Мајка си, срце ти се из дна душе цепа, душа те јако боли, и не можеш да схватиш да неко може децу, поготову ону од четири лета да толико не воли. Лете авиони, гранате падају, стакло ти косу пуни, а теби мисли ветар носи до детета и размишљаш ко ће дете твоје ако погинеш да одгоји, јер је и његов тата на положају и километрима и километрима далеко од нас и не зна се да ли ће жив доћи да брине за нас.
Богу хвала прође страва, на рамену глава оста, али и у души трагова доста. Често и после дужег времена сањаш како дете од агресора склањаш, пробудиш се уздрхтала и сузе ти лице квасе. Друго дете је на свет дошло и приближног је узраста као тада прво, па трчиш до његовог кревета да видиш да ли је оно живо. Оптерећење ти то ствара јер ти такав начин живота никако не одговара.
Помоћ тражиш са свих страна, али осим Бога нико не зна да излечи од тих рана. Богу се молиш и милост од Њега иштеш да ти ране исцели и снаге ти даде. Твоју искрену молитву Бог брзо чује и души твојој радост додељује. Слава Ти и хвала Боже све Ти се може.
"Господ је пастир мој и ничега ме неће лишити".

Људи који су учествовали у ратним дејствима због (ПТСП-а) не прихватају кад им неко укаже да греше и кад неко има другачији став од њиховог, они почињу превише да причају и на све начине се труде да докажу како су они управу, правећи при том телом и погледом различите гримасе. У току разговора, поготову када се сусретну са људима који су са територија где су они ратовали, причају највише о дешавањима на том подручју па од силног напрезања да што више испричају, својим погледом изазивају страх код људи, они их мало саслушају, а затим их због тога игноришу .
Једноставно, људи не желе с њима.
Бивају због тога одбачени и најчешће остају без пријатеља.
Не ретко пријатеље траже преко интернета јер тамо могу да пишу шта хоће и са сваким да се убеђују да би доказали да су управу.
Држава на њих не обраћа никакву пажњу, нити им било шта омогућава иако су ти људи инвалиди који више нису способни да раде са људима, а углавном имају поред пост ратног стресног поремећаја и неко телесно оштећење па нису способни да раде ни теже физичке активности.
Тим људима је у склопу лечења неопходно и неко радно ангажовање, па како нису у стању да раде, најчешће упадају у још теже стање. Најтеже им пада када виде да их не цени и да им прави разне проблеме неко ко је сво време седео у топлој соби, док су они када је Земља крварила стајали на бранику Отаџбине.
Породица ако схвати да је у питању болест, труди се да им помогне и трпи, али нажалост не ретко таквим људима се породица распадне.
Тада остају препуштени сами себи, на крају не ретко трагично заврше свој живот или живот других. Држава тек тада реагује, али ништа не предузима да то спречи.
Од познаника неко би можда и помогао али по свему судећи плаши се да га неко не види и друштву таквих , да и њега народ не окарактерише као такавог, окреће леђа познанику.
Таквима једино Бог може помоћи и излечити их по Милости Својој ако то схвате и искреном молитвом Му се обрате и од Њега затраже помоћ.

"Што је људима немогуће Богу је могуће".Спаси Господи и Помилуј!"

Све је у рукама државе и друштва које треба да се обнови.

Волонтирањем, она одржава менталну стабилност и не дозвољава да клоне духом.

Посвећена је томе да и даље помаже другима и то је чини срећном.

Верујемо да ће изаћи као победник. 



петак, 18. март 2016.

САРАЈЛИЈЕ-НИШЛИЈЕoEF7HKAmFbDAeNAY

Понекад је неопходно подсјетити на циљ, о ономе шта радите.

Циљ неформалне ФБ групе Удружења пријатељства-завичајно САРАЈЛИЈЕ-НИШЛИЈЕ је управо повезивање Ниша и како Српског (за неког Источног) Сарајева, тако и Федеративног Сарајева и Републике Српске и Бих у свим областима, те промовисање најбољих вриједности оба Сарајева, Републике Српске и БиХ у Нишу и обратно.

Та сарадња и повезаност постојала је и без нас као што и даље постоји, стално су присутни рецимо музичари који долазе са простора Бих и одржавају комерционалне концерте у Нишу.

Ми смо ипак покушавамо да нађемо начина да представимо оне вриједне људе који немају прилику ни услове да закупе концртне дворане, сале у домовима културе, изложбене просторе или да ступе у контакт са значајним привредним субјектима и успоставе пословне контакте да би имали обезбјеђено тржиште за своје производе, односно да своје уметничке квалитете могу адекватно представити. Спортисти су нажалост постали роба и имају своје менаџере па размишљати о том дуелу је ипак у свети високе политике.

Нећемо ми одустати од наше идеје из простог разлога јер је толико сличности између Ниша и Сарајева.
Толико је Нишлија који су се школовали у Сарајеву и тамо нашли љубав свог живота, засновали породице и изродили децу, па онда Сарајлија који су само послије 1992.године у Нишу нашли нови Дом.
Толико укратко о нама и нашем циљу.
Више информација на ФБ Страници САРАЈЛИЈЕ-НИШЛИЈЕСАРАЈЛИЈЕ-НИШЛИЈЕhttps://beeshaper.com/shaper/resend/blog/oEF7HKAmFbDAeNAY

субота, 12. март 2016.

ПРОСЛАВА МАСЛЕНИЦЕ У НИШУ

Данас је у просторијама Дечјег културног Центра Ниш, Друштво србско-руског пријатељства "Руски клуб", организовало приредбу поводом руског националног празника Масленица.



Приредба је започета руском химном у извођењу ученика Гимназије "Бора Станковић" који су уз чланове Плесног студија "Трио арт" и Црквено-играчког ансамбла "Бранко" учествовали у програму.




Масленица је национални Руски празник који се прославља задњу недељу пред почетак Великог поста, и везана је за одлазак зиме и долазак прољећа. 


Масленица у Русији прославља се седам дана и најзначајнија одлика тог празника је припремање палачинака, јер палачинци су округли, жути и врући и на тај начин синболишу сунце које побеђује хладну и дугу руску зиму.

Зима се преставља страшилом од сламе који се задњи дан Масленице у недељу спаљује. Празник масленица везана је за многобоштво у Русији и за поштовање бога сунца.

Овом приредбом чланови Друштва српско-руског пријатељства "Руски клуб" приближили су Нишлијама како се у Русији прославља Масленица и упознали их о сврси тог празника.
Масленица се у Србској традицији обиљежава као "Каравешница".